Organizacja pogrzebów

Organizujemy pogrzeby, zapewniamy transport ciała, transport urny i trumny, sprzedaż nagrobków, nekrologi, klepsydry, kwiaty, organizację stypy lub kremację. Służymy kompleksową pomocą.

 • Organizujemy obsługę pogrzebu
 • Zapewniamy kondukt pogrzebowy
 • Przewozimy zmarłego z domu
 • Realizujemy USC i zasiłek ZUS
 • Przygotowujemy grób, krzyż i tabliczkę
 • Oferujemy duży wybór trumien i urn
 • Przygotowujemy i rozwieszamy klepsydry
 • Zamieszczamy nekrologi w prasie
 • Wykonujemy wieńce i wiązanki
 • Organizujemy stypy
 • Organizujemy oprawę muzyczną
 • Organizujemy obsługę fotograficzną i video
 • Organizujemy nagłośnienie podczas pogrzebu

Transport ciała

Przez dwadzieścia lat działalności pomogliśmy wielu Rodzinom w sprowadzeniu ciała bliskich z różnych miast Polski i zagranicy. W ciężkich chwilach zajmujemy się wszystkimi formalnościami. Nasi pracownicy mają ogromne doświadczenie w organizowaniu transportu z krajów europejskich i spoza kontynentu. W razie potrzeby gwarantujemy transport lotniczy. Godna uroczystość zależy nie tylko od profesjonalizmu pracowników, ale również od wysokiej jakości taboru. Dlatego posiadamy szereg specjalistycznych i nowoczesnych pojazdów marki Mercedes oraz luksusowe karawany Jaguar. W kontekście klasy naszego taboru Bartłomiej Sobczak, właściciel firmy SOTOR, tłumaczy:

„Nigdy nie chcieliśmy być firmą luksusową, drogą i z przepychem. Możliwości finansowe klientów nie mają wpływu na jakość naszych usług. Jesteśmy po to, żeby ulżyć w trudnych chwilach. Nasza misja pozostaje niezmienna: Pomoc osobom, które utraciły krewnego lub przyjaciela…”

Trumny i urny

W siedzibie firmy dostępnych jest kilkadziesiąt modeli trumien, począwszy od najbardziej klasycznych wzorów po wyroby ekskluzywne, do produkcji których używane są najszlachetniejsze materiały. Posiadamy również szeroki asortyment urn (drewnianych, kamiennych, kompozytowych). Ofertę dopełnia szeroka gama produktów dostępnych na zamówienie. Na zdjęciach prezentujemy jedynie część wystawy. Prosimy o sprawdzenie dostępności danej urny lub trumny.

Nagrobki – Centrum kamieniarskie

Wiemy w jak wyjątkowy sposób w polskiej tradycji dba się o miejsca pochówku naszych bliskich i przyjaciół. Dlatego zapewniamy Państwu pomoc nie tylko w opiece nad tą przestrzenią. Firma SOTOR oferuje wybór ponad stu standardowych wzorów nagrobków. Wykonujemy również zlecenia indywidualne. Modele pomników obejrzeć można w nowo otwartym Centrum Kamieniarskim SOTOR przy Centralnym Cmentarzu Komunalnym.

 • Usługi kamieniarskie
 • Budowa grobowców
 • Liternictwo
 • Rekonstrukcja pomników
 • Całoroczna opieka nad grobami
 • Ekshumacje i inhumacje

Nekrologi i klepsydry

Nasze przedsiębiorstwo zajmuje się redagowaniem i publikacją nekrologów. Współpracujemy zarówno z lokalnymi jak i ogólnopolskimi gazetami. W siedzibie firmy dostępnych jest kilkanaście wzorów klepsydr. Po ustaleniu treści nasz pracownik rozwiesza je w miejscach wskazanych przez rodzinę. Bezpośrednio po zakończeniu ceremonii pogrzebowej, w imieniu rodziny, nieodpłatnie rozwieszamy podziękowania dla uczestników pogrzebu. Umieszczane są przy kościele, na cmentarzu oraz w miejscu zamieszkania Osoby Zmarłej. Na życzenie rodziny publikujemy je także w prasie. Podczas uroczystości pogrzebowej mistrz ceremonii przekazuje najbliższej rodzinie pamiątkowe obrazki z modlitwą za Osobę Zmarłą.

Kwiaty i wiązanki

Nasz zakład posiada własną kwiaciarnię, co gwarantuje świeżość i jakość wykonywanych wyrobów. Posiadamy bogatą ofertę wzorów wieńców i wiązanek. Dostarczamy je bezpośrednio na miejsce ceremonii. Istnieje możliwość wykonania kompozycji kwiatowej według indywidualnego zamówienia.

Organizacja stypy

Stypa (z łac. ulga) to wyjątkowa część pogrzebu. Zazwyczaj wspominamy na niej Osobę Zmarłą, spotykamy się z często dawno niewidzianą rodziną. Zależy nam, aby na organizowanym przez nas poczęstunku żałobnym krewni i przyjaciele mogli w spokoju, w bardziej lub mniej tradycyjny sposób, oddać szacunek tym, którzy odeszli. Stypy przygotowujemy wraz z restauracjami z Torunia i Gniewkowa. Współpracujemy z nimi od wielu lat. Efektem długoletniej kooperacji są m.in. dogodne warunki finansowe dla naszych klientów. Lokale gastronomiczne odpowiedzialne za zorganizowanie poczęstunków żałobnych wybraliśmy z jednego powodu – charakteryzuje je wysoka jakość świadczonych usług. Rodzina i Bliscy mogą samodzielnie dobrać zestawy dań i miejsce uroczystości.

Organizacja kremacji

Spopielanie zwłok jest bardzo starym rytuałem pogrzebowym. Zwyczaj grzebania upowszechnił się dopiero w epoce judeochrześcijańskiej. W Wielkiej Brytanii kremacje stanowią ok. 70% wszystkich pochówków. Nasza firma również je organizuje. Wiele osób uczestniczących w uroczystości spopielenia ciała twierdzi, że sam akt kremacji przysparza mniej bolesnych i przygnębiających emocji niż tradycyjna forma pochówku.

Diament pamięci

Społeczeństwo się zmienia. Tradycja i dawne obyczaje często ustępują miejsca nowym obyczajom. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wielu osób, oferujemy Państwu diament pamięci. Jesteśmy jedynym w Toruniu autoryzowanym przedstawicielem firmy One Diamonds, która tworzy je z prochów Zmarłych lub kosmyka włosów. Mogą one mieć różne barwy i szlify. To wyjątkowy symbol miłości i pamięci.