Historia

Sotor to ponad 20 – letnie doświadczenie. Firma Krzysztofa Sobczaka została zarejestrowana w 1988 r. Było to najpierw przedsiębiorstwo wielobranżowe. W 1991 r. działalność rozszerzono o usługi cmentarne i pogrzebowe. Wtedy także zaczęliśmy zarządzać dwoma parafialnymi nekropoliami: przy ul. Antczaka i ul. Wybickiego – opiekujemy się nimi do dziś. W maju 1993 r. firma przyjęła nazwę Sotor.

Dwie dekady to przede wszystkim ciężka praca i nauka. Dzięki nim nasze usługi są jednymi z najbardziej profesjonalnych w mieście. W ciągu 20 lat rozbudowaliśmy i odmłodziliśmy zakładowy tabor oraz zwiększyliśmy liczbę biur. Wszystko po to, by w miarę naszych możliwości pomóc tym, którzy stracili bliską osobę.

Gwarantem naszego profesjonalizmu jest certyfikat jakości ISO 9001, który otrzymaliśmy jako pierwsza firma funeralna w regionie.

 • Początki firmy SOTOR

  Krzysztof Sobczak, założyciel firmy, obejmuje zarząd nad cmentarzem przy ul. Wybickiego i rozszerza działalność o usługi pogrzebowe. Powstaje pierwsze biuro oraz nazwa SOTOR. Słowo ma głębsze znaczenie – odnosi się do soteriologii, działu teologii chrześcijańskiej, którego przedmiotem jest zbawienie człowieka.

 • Robimy wszystko, żeby zwiększyć jakość usług

  Obejmujemy zarząd nad cmentarzem przy ul. Antczaka. Zatrudniamy trzynaście osób. W Toruniu działają trzy nasze biura, a tabor firmy składa się z sześciu samochodów.

 • Mamy nową siedzibę

  Otwieramy główne biuro przy ul. Sowińskiego. Zatrudniamy wykwalifikowaną florystkę i kupujemy kolejne karawany. Ceremonie pogrzebowe obsługuje już dziewięć samochodów.

 • Certyfikat gwarantujący jakość

  Jako pierwsza firma pogrzebowa w Toruniu zostajemy odznaczeni certyfikatem ISO 9001. Działają nasze trzy nowe biura, przy ul. Poznańskiej, Podgórnej i Mickiewicza.

 • Pierwsze biuro poza Toruniem

  Właścicielem firmy zostaje Bartłomiej Sobczak. Otwieramy filię w Gniewkowie a nasz tabor wzbogaca się o autobus Mercedes Sprinter.

 • Największa firma pogrzebowa w Toruniu

  Zarządzamy dwoma cmentarzami i trzema kaplicami w Toruniu oraz kaplicą i cmentarzem w Gniewkowie. Zatrudniamy ponad trzydzieści osób.

 • Kultura to także estetyka

  Jesteśmy pierwszą firmą pogrzebową w regionie, która inwestuje w nowoczesne i luksusowe karawany marki Mercedes. Posiadamy największy tabor samochodowy spośród wszystkich firm pogrzebowych w mieście.